شهر شناور هرمی

جهان به طور مداوم در حال تکامل است . هر روز، تجارب جدید، پویا و هیجان انگیز سفر ارائه می گردد.مثل زندگی در یک شهر شناور هرمی ! در این بین شرکتی، چشم انداز هیجان انگیز و منحصر به فردی را طراحی کرده است .که در آن یک ناوگان شامل چندین هرم شناور مهمانان را در یک کشتی کروز فراموش نشدنی در دریاها می چرخاند.

وایا توسط شرکت ایتالیایی Lazzarini Design طراحی شده است . از معماری مردم مایا و همچنین معابد ژاپن الهام گرفته شده است .تا تجربه ای کاملا منحصر به فرد و ویژه ارائه دهد. در اواخر سال ۲۰۲۲ میلادی این هرم تکمیل و آماده ی بهره برداری می شود.که می توان به آن گفت : شهر شناور هرمی !

هدف از این طرح قرار دادن مجموعه ای از امکانات زندگی و تفریحات مختلف و خدمات ویژه مانند هتل ها، مغازه ها، سالن های ورزشی، کافه ها و سینماها به صورت یکجا و متحرک بر روی آب است.

به منظور تکمیل هرم اصلی، ماژول های مختلف در زیر شناور همپوشانی خواهند داشت . سطح پایین نیز یک ورودی بزرگ برای قایق ها و همچنین یک منطقه مانند لابی برای دسترسی به اتاق ها دارد.

با توجه به طراحی منحصر به فرد، هر یک از هرم ها توانایی اتصال به یک شناور خواهند داشت. این هرم ها از پانل های خورشیدی و توربین های آبی استفاده می کند. تا شهر را به محیطی سازگار با محیط زیست و همچنین خودکفا تبدیل کنند.

“Wayaland یک تجربه جدید زندگی در ساحل است. طراح آن Pierpaolo Lazzarini گفت: این هرم ها همچون یک جامعه خودمختار و پایدار بر اساس ایده ی انسان در آب ساخته شده است.

هزینه ی اقامت در این هرم ها، ۳۵۰ هزار یورو (۴۲۰۶۰۰ دلار) تخمین زده شده است، به طوری که افراد قادر خواهند بود تا در ۲۰۲۲ به مبلغ ۱۰۰۰ یورو (۱۲۰۰ دلار) در هر شب در این بنا اقامت کنند. هر متقاضی می تواند سفارش خود را آنلاین ثبت کند . با پیش خرید در این مجموعه به طور رسمی “شهروند Wayaland” خواهید شد . پاسپورت آن را دریافت خواهید کرد. این پروژه در سال ۲۰۲۲ به اتمام می رسد و در حال حاضر پیش فروش می شود.